Kas mes?

Vilniaus regiono atliekų rūšiavimo gamyklos (MBA) operatorius

Esame Vilniaus regiono mechaninio ir biologinio apdorojimo (MBA) gamyklos operatorius. Vilniaus regiono mišrias komunalines atliekas sėkmingai tvarkome nuo 2016 m. Per metus gamykloje išrūšiuojame ir sutvarkome apie 220 000 tonų atliekų.

Nuo 2024 m. pradėjome tvarkyti gyventojų maisto atliekas, kurios atskiriamos į oranžinius maišelius ir į mūsų gamyklą atvežamos kartu su mišriomis buitinėmis atliekomis.

Maisto atliekų perdirbimui taikome inovatyvią vabzdžių lervų technologiją ir esame vieni pirmųjų pasaulyje, ją pritaikę gyventojų maisto atliekų tvarkymui.

Gamykloje laikomės žiedinės ekonomikos principo – visos pristatomos mišrios buitinės atliekos yra išrūšiuojamos į antrines žaliavas: metalą, stiklą, įvairius plastikus, kartoną. Jas tiekiame tolimesniam perdirbimui. Atliekas, kurių nebeįmanoma perdirbti, paverčiame SRF produktu, kuris vėliau panaudojamas cemento pramonėje.

Nuolat investuojame į naujas technologijas ir įgyvendiname 10 mln. Eur investicijų programą, pagal kurią įsigijome naują įrangą stiklo atrinkimui, SRF produkto gamybai ir inovatyviam maisto atliekų apdorojimui vabzdžių lervomis.

Į mūsų atliekų rūšiavimo gamyklą atvežamos komunalinės ir maisto atliekos iš visos Vilniaus apskrities, kuriai priklauso 8 savivaldybės: Vilniaus miestas ir Vilniaus, Trakų, Elektrėnų, Ukmergės, Švenčionių, Šalčininkų bei Širvintų rajonai.

Misija

Padėti gyventojams efektyviai rūšiuoti ir tvarkyti atliekas.

Vizija

Užtikrinti žiedinės ekonomikos ciklą, atliekas paverčiant naujais produktais.

Vertybės

energesman-icons-2024-12

Zero Waste – išrūšiuojame visas atliekas ir jas maksimaliai panaudojame.

energesman-icons-2024-18

Pagarba žmonėms – palaikome gerus santykius su darbuotojais, gyventojais, partneriais ir institucijomis.

energesman-icons-2024-24

Inovatyvumas – diegiame modernius būdus, kaip pagerinti atliekų tvarkymą.

Kaip mes dirbame?

Susipažinkite su mūsų gamykla

Priklausome

Mūsų sertifikatai ir narystės

Sertifikatas SRF produkto gamybai

„Bureau Veritas“ sertifikatas SRF produkto iš mišrių komunalinių atliekų gamybai. Atitinkame visus reikalavimus ir pasiekiame aukštą energetinę vertę bei biomasės dalį.

Europos atliekų tvarkymo asociacija

Esame pirmoji Lietuvos įmonė, prisijungusi prie Europos asociacijos, kuri skatina žiedinę ekonomiką ir atstovauja Europos privačiam atliekų rūšiavimo bei apdorojimo sektoriui.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai

Esame Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai. Rūmai vienija apie 500 Lietuvos įmonių iš įvairių verslo sektorių, taip pat universitetus, kolegijas bei kitas mokymo įstaigas

Komanda

Susipažinkite su mūsų vadovų komanda

Komandos narių kontaktus galite rasti paspaudę jų vardus.

Mūsų gamykla

Atliekos mūsų gamykloje apdorojamos 5 žingsniais

Rankinis rūšiavimas

Rankinis rūšiavimas

Darbuotojai rankomis atrenka netinkamas atliekas: spalvotą-skaidrią plėvelę, kartoną, stiklą, PET, HDPE, PP, metalus, plytas-akmenis, padangas, medieną, elektroniką.
Rotacinis būgnas

Rotacinis būgnas

Išsijojamos iki 80 mm atliekos, kurias daugiausiai sudaro žemės. Jos paverčiamos į kompostą. Atliekas iki 300 mm daugiausia sudaro plastikai. Iš stambių atliekų ruošiamas SRF produktas.
Magnetinis atskyrimas

Magnetinis atskyrimas

Išsijotų atliekų srautas toliau veikiamas magnetu, taip iš jo atskiriami juodieji ir spalvotieji metalai. Vėliau jie tiekiami perdirbimui.
Optinis separatorius

Optinis separatorius

Toliau atliekos apdorojamos suspausto oro srautu, kuris atskiria skirtingų rūšių plastikus, nes skiriasi jų charakteristikos. Dalis plastikų vėliau perdirbami.
Balistinis atskyrimas

Balistinis atskyrimas

Išdžiovintas kompostas surūšiuojamas pagal frakcijas. 2D – tai daugiausias plokšti daiktai, kurie nėra didesni nei 2 x 2 cm diametro. 3D – tai daugiausia stiklo butelių kakliukai, keramika, akmenukai.

Įdomu, kaip veikia mūsų gamykla?

Dirbame atsakingai

Veikloje taikome aukščiausius kokybės standartus

rankos-compr
Kokybės politika 2

Dirbdami vadovaujamės mūsų įmonės patvirtinta Kokybės politika:

Dirbame rūpestingai

Mūsų gamykloje siekiame dirbti tvariai

Svarbiausi mūsų tvarumo įsipareigojimai:

Aerial top view of green forest and forest trail. Drone view of green trees captures CO2. Green trees background for carbon neutrality and net zero emissions concept. Sustainable green environment.
Tvarumas 2