Perdirbimui
Antrinės žaliavos
Kasmet išrūšiuojame ir perdirbimui pateikiame apie 12 500 t antrinių žaliavų, tinkamų tolimesniam panaudojimui. Iš mūsų atrinktų plastiko, stiklo, popieriaus, kartono, metalo pakuočių gaminami nauji produktai.
plastiko
stiklo
popieriaus
metalo
Pramonei
SRF produktas
Tapome pirmąja įmone Lietuvoje, gavusia „Bureau Veritas“ sertifikatą SRF produktui gaminti. Atitinkame visus keliamus reikalavimus ir iš perdirbimui nebetinkamų buitinių ir pramoninių atliekų gaminame SRF produktą, tinkamą pramonei. Investavome 2 mln. Eur į gamybos įrangą ir sertifikavimą.
Per metus galime pagaminti apie 80 000 tonų SRF produkto. Jis gali būti plačiai panaudojamas pramonėje, pakeičiant iškastinį kurą, anglį. Dalis gyventojų mišrių komunalinių atliekų jau dabar tampa cemento dalimi – SRF produktą tiekiame AB „Akmenės cementas“.
SRF produkto gamyba
Kviečiame susipažinti, kaip atliekos tampa cementu!
Pramonei ir ūkiui
Maisto atliekos
Priimame, atrenkame ir sutvarkome Vilniaus regiono gyventojų maisto atliekas. Per metus galime sutvarkyti apie 40 000 tonų maisto atliekų, kurias apdorojame inovatyvia musių lervų technologija. Į šią Nyderlandų bendrovės „Amusca“ sukurtą technologiją investavome 1 mln. Eur. Esame viena pirmųjų gamyklų pasaulyje, pritaikiusių šią inovaciją gyventojų maisto atliekų tvarkymui.
Maisto atliekos, kurios išmetamos į specialius oranžinės spalvos maišelius ir vėliau į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, pasiekia mūsų gamyklą, kur maišeliai yra atskiriami nuo bendro atliekų srauto.
Specialus įrenginys maišelius su maisto atliekomis sutrina, o gautą masę sumaišo su vandeniu. Plastikai iškyla į viršų ir oro sūkuriu yra ištraukiami iš masės. Stiklo šukės, smulkūs akmenukai ar metaliukai nusėda į masės dugną ir taip pat yra atskiriami. Viduriniame sluoksnyje lieka tik labai skysta 99% švarumo organinė masė.
Tolimesniu maisto apdorojimu mūsų gamykloje rūpinasi vabzdžiai. Technologijoje pasitelkiamos naminių musių (Musca Domestica) lervos, kurios yra natūralios skaidytojos ir gali vartoti beveik visas organines medžiagas. Jo maitinamos iš maisto atliekų gauta organine mase.
Iš lervų pagaminti baltyminiai produktai gali būti panaudojami dažų, skiediklių, klijų gamyboje ir pakeisti naftos produktus. Iš lervų taip pat gali būti gaminami aliejai, kurie naudojami kaip biokuras ir pakeičia iškastinius degalus. Lervų atliekose lieka daug naudingų medžiagų: azoto, fosforo, kalio, kurios gali būti naudojamos kaip trąšos žemės ūkyje.
Ką mesti į oranžinį maišelį
Atsakingai rūpinkitės maistu musių lervoms!
Primename, kad į maisto atliekoms skirtus oranžinius maišelius galima mesti:
- Maisto produktus
- Vaisių ir daržovių lupenas
- Graužtukus
- Mėsos ir žuvies kaulus
- Kiaušinių lukštus
- Kambarinių augalų liekanas
- Kavos ir arbatos tirščius bei arbatos pakelius
- Vienkatinius popierinius rankšluosčius
- Maisto papildus be pakuotės (ne vaistus)
- Tai, kas biologiškai skaidu