Uncategorized @lt

Esame pripažinti tarp TOP Lietuvos įmonių

Tapome TOP įmone Lietuvoje pagal verslo stabilumą ir patikimumą. Tokį įvertinimą mums skyrė didžiausias Lietuvoje įmonių duomenų tvarkytojas Rekvizitai.lt.   

Kiekvienais metais „Verslo žinių“ grupei priklausantys Rekvizitai.lt sudaro TOP įmonių sąrašą. Į šį sąrašą patenka įmonės, kurios plėtoja skaidrų verslą, puoselėja finansinę reputaciją, konkurencingumą, atsakomybę ir pagarbą savo verslo aplinkai. Šiemet mūsų įmonė sulaukė šio įvertinimo.

„Džiaugiamės, kad pirmą kartą per įmonės veiklos laikotarpį buvome įvertinti kaip TOP įmonė. Savo veiklą grindžiame atsakingumu. Siekiame tvarių ir ilgalaikių santykių su mūsų partneriais, klientais, darbuotojais. Ir suprantame, kad darome poveikį aplinkai, todėl nuolat investuojame į naujas technologijas, kad būtume dar inovatyvesni ir užtikrintume verslo sėkmę“, – sako Algirdas Blazgys, mūsų gamyklos vadovas.  

Investavome 10 mln. Eur pagal įmonės investicijų programą. Ją sudaro trys pagrindinės dalys: įranga SRF produkto gamybai, stiklo atrinkimo įrenginiai, kurie leis padidinti stiklo atrinkimą iki 11 tūkst. tonų per metus, ir inovatyvi maisto apdorojimo technologija vabzdžių lervomis. Iš pastarųjų vėliau bus gaminami baltymai pramonei, biokuras ir trąšos.

Reikalavimus atitinka ne visi

Kaip teigia Marijus Morkevičius, UAB „Rekvizitai“, valdančios rekvizitai.lt portalą, direktorius, Lietuvoje šiuos aukštus reikalavimus atitinka tik 6% įmonių.

„Tikėtina, kad šios įmonės ateityje išlikti stabilios ir gebėti vykdyti savo finansinius įsipareigojimus“, – teigiama apdovanojimo diplome. 

Rekvizitai.lt puslapyje pateikiama, kad TOP įmonės yra pelningos verslo įmonės, kuriančios ilgalaikę vertę ir klojančios tvirtą ekonomikos pamatą Lietuvos valstybei. Jos rekomenduojamos kaip perspektyvios ir ekonomiškai stabilios, su kuriomis galima tikėtis sėkmingo ir tvaraus bendradarbiavimo.

Atrankos kriterijai

Įvertinimui pasiekti įmonės turi atitikti griežtus reikalavimus. Atrankos kriterijai yra pelningos įmonės, įkurtos nemažiau kaip prieš dvejus metus, laiku teikiančios finansines ataskaitas, kurių apyvarta (pajamos) per paskutiniuosius dvejus metus augo, buvo stabilios arba pastebimai nesumažėjo.

Taip pat atsižvelgiama, kad darbuotojų skaičius būtų ne mažesnis nei 3 ir jų vidurkis būtų stabilus arba augantis. Svarbu, kad įmonės nebūtų įtrauktos į įvairių skolininkų ir įsipareigojimų vykdymo registrų sąrašus, per paskutiniuosius metus nebūtų turėjusios reikšmingų ar ilgalaikių skolų Sodrai. Taip pat vertinamas vidutinis mokamas atlyginimas darbuotojams – per pirmąjį 2023 m. pusmetį šis turėjo būti didesnis nei 950 Eur.

Mūsų gamykla jau aštuntus metus rūšiuoja ir tvarko mišrias komunalines atliekas, atvežamas iš visos Vilniaus apskrities, kuriai priklauso 8 savivaldybės: Vilniaus miestas ir Vilniaus rajonas, taip pat Trakų, Elektrėnų, Ukmergės, Švenčionių, Šalčininkų bei Širvintų rajonai. Nuo šių metų taip pat pradėjome atskirti ir apdoroti maisto atliekas iš Vilniaus regiono. Per metus išrūšiuojame apie 220 tūkst. tonų atliekų.